Bitcoin Bounces 500 dolarów po 7% korekcie: Co jest następne dla BTC?

W poniedziałek rano, Bitcoin Millionaire spadł pomimo rajdu w cenie akcji. Cena wiodącej kryptokursztyny wynosi obecnie 13 700 dolarów, około 500 dolarów powyżej dziennych nizin na poziomie około 13 200 dolarów.

Analitycy są podzieleni w kwestii tego, co będzie dalej z Bitcoinem w krótkim okresie czasu. Niektórzy uważają, że krypto waluta prawdopodobnie będzie kontynuować swoją konsolidację, ponieważ istnieją pewne niepewności na rynkach światowych, które mogą spowodować dalszy spadek presji na Bitcoin.

Bitcoin Bounces po silnej korekcie

Po zejściu na dół około 13.200 dolarów w poniedziałek rano, Bitcoin odbił się o około 500 dolarów od czasu napisania tego artykułu. Wiodąca krypto waluta obecnie handluje za 13.700$, ponieważ moneta wydrukowała wyraźny odbicie w niskich 13.000$.

Handlowcy zdają się skracać ten skok do góry nogami.

Crypto derivatives data tracker ByBt informuje, że stopy finansowania najlepszych rynków kontraktów terminowych typu future na Bitcoin są obecnie na minusie. W rzeczywistości, stopy finansowania Binance, BitMEX, OKEx i FTX są obecnie ujemne.

Stopa finansowania jest opłatą, którą płaci się regularnie za krótkie pozycje, aby utrzymać cenę na rynku kontraktów terminowych do ceny na rynku kasowym. Negatywne stopy finansowania pokazują, że krótkie pozycje są bardziej agresywne niż długie. Często poprzedzają one krótkie zawężenia, jeżeli posiadacze krótkich pozycji nie są rentowni w długich okresach, czyli w okresach akumulacji lub konsolidacji.

Niepewność wyborcza może prowadzić do dalszego spadku

Analitycy obawiają się, że niepewność wyborcza może doprowadzić do dalszego spadku ceny Bitcoina. Jeden z krypto-aktywnych analityków skomentował sprawę krótkoterminowych perspektyw Bitcoinu:

„Krótko znowu na $BTC, coś o tej weekendowej pompie wydaje się podejrzane“. 3 dyski -ish do głównego oporu, akcje gówno łóżko w zeszłym tygodniu, wybory na początku przyszłego tygodnia, solidne RR i $DXY na wsparcie. Nadal byczysko, wycofanie się nie jest złe. Zobaczmy, co się stanie.“

Nieprzekazywanie przez Bitcoina 14.000 dolarów tygodniowo martwi również byki.