Wenezuela rozszerza zakres swojej platformy przekazów pieniężnych o Bitcoin & Litecoin

Rząd Wenezueli ma zamiar przebudowywać swoją kryptokryptokompatybilną platformę przekazów pieniężnych Patria – umożliwiającą pełną operacyjność z portfelami bitcoin (BTC) i litecoin (LTC).

Platforma ta umożliwia osobom mieszkającym za granicą wysyłanie przekazów pieniężnych do rodziny i przyjaciół mieszkających w Wenezueli – a także umożliwia dokonywanie kryptograficznych przekazów pieniężnych w kraju. Jej operatorzy twierdzą, że Patria ma około 20 milionów użytkowników.

Przekazy kryptograficzne stają się coraz bardziej popularne w kraju, który podlega surowym sankcjom nakładanym przez Stany Zjednoczone, uniemożliwiającym bankom i międzynarodowym dostawcom usług płatniczych zawieranie transakcji związanych z Wenezuelą.

Na oficjalny post na Facebooku i związany z nim wpis na blogu, Patria zostanie zaktualizowana – choć nie podano na to czasu, a niektóre z nowych funkcji będą początkowo dostępne tylko w trybie beta testów.

Zmiany mogą jednak wiązać się z pobieraniem zryczałtowanej prowizji od wszystkich transakcji przeprowadzanych w LTC, BTC i petro (PTR) wydawanym przez państwo.

Patria posiada również podstawowe funkcje wymiany, ale mogą one być ustawione na rewizję, z dodaniem par handlowych petro-bitcoin i petro-litecoin.

Platforma ta pozwoli również użytkownikom na pobieranie żetonów z portfeli Bitcoin i litecoin bezpośrednio na smartfonach PetroApp. Dodatkowo zostaną włączone przekazy pieniężne w PetroApp.

Operatorzy platformy obiecali, że kolejne nowe funkcjonalności również będą w drodze, i napisali,

„Platforma Patria będzie stopniowo obejmować wszystkie te usługi i nie tylko“. Ze względu na ich zakres, będą one wymagały kilku dni aktualizacji i monitorowania.“

Posunięcie to wynika z deklaracji wydanej w ubiegłym miesiącu przez regulatora kryptońskiego, Krajowego Kuratora Aktywów Kryptońskich i Działalności Powiązanej (Sunacrip), który stwierdził, że zwiększy ilość kryptoideł, które mogą być wysyłane jako przekazy pieniężne, pozwoli obywatelom na korzystanie z portfeli LTC i BTC oraz umożliwi wymianę kryptoideł na kryptoidła.